Odkazník

Blogy, které občas navštívím

Through my eyes
Online žurnál Bronwen Hydeové, fotografie, články, inspirace.

Blog Jana Buriana

Yuka Masuda blog
Japonec v pražském předměstí

Ekologie a ochrana přírody

EPS – Ekologický právní servis
EPS je nevládní, nezisková a nepolitická organizace právníků, hájící práva občanů a životního prostředí v České republice právní cestou, ovlivňující připravovanou legislativu, právnickou komunitu a studenty práv směrem k ochraně veřejných zájmů, zejména životního prostředí a lidských práv, prosazující odpovědnost klíčových společenských subjektů za následky jejich jednání.

EPS.BLOG.RESPEKT
EPS: Chceme se podělit o příběhy lidí, které zastupujeme. Chceme upozorňovat na zajímavé a často i skandální rozhodnutí úřadů a soudů, se kterými se v praxi setkáváme. Na to, co se děje ve vašem okolí a třeba o tom ani nevíte…

Ekolist po drátě
Deník o životním prostředí
Ekolist.cz (do září 2007 pod názvem EkoList po drátě) nabízí zpravodajství, kalendář akcí, poradenství a další informace z oblasti životního prostředí.
Vedle EkoListu.cz redakce připravuje také měsíčník Ekolist.
Vydavatelem Ekolistu.cz je občanské sdružení Brontosauří ekocentrum Zelený klub (BEZK).

Příroda
Server Příroda.cz si klade za cíl stát se nezávislým informačním, komunikačním, vzdělávacím ale i zábavným centrem věnovaným (především české) přírodě. Chce informovat o problémech i občasných úspěších v oblasti životního prostředí.
Mladším čtenářům se snaží pomáhat při studiu jak zveřejňováním zajímavých prací které se jim mohou hodit například při maturitě tak i detailními informacemi o školách se zaměřením podobným jako tento náš server – přírodovědné obory, ekologie, životní prostředí, odpadové hospodářství a další.

Místo pro přírodu
Kampaň Místo pro přírodu – „Nechceme jen nečinně přihlížet změnám, kterými naše příroda a krajina vinou člověka procházejí.“
Abychom mohli účinně chránit naše přírodní dědictví, vyhlašuje Český svaz ochránců přírody dlouhodobou celostátní kampaň Místo pro přírodu.

AOPK ČR – Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky
AOPK ČR se sídlem v Praze je organizační složka státu, zřízená Ministerstvem životního prostředí.
Jejím hlavním posláním je péče o přírodu a krajinu na území České republiky.

Natura2000
Natura 2000 je soustava chráněných území, které vytvářejí na svém území podle jednotných principů všechny státy Evropské unie.
Cílem této soustavy je zabezpečit ochranu těch druhů živočichů, rostlin a typů přírodních stanovišť, které jsou z evropského pohledu nejcennější, nejvíce ohrožené, vzácné či omezené svým výskytem jen na určitou oblast (endemické).

ČSO – Česká společnost ornitologická
Česká společnost ornitologická je dobrovolné zájmové sdružení profesionálních pracovníků i amatérů zabývajících se výzkumem a ochranou ptáků, zájemců o pozorování ptáků a milovníků přírody.


Krajina a člověk

Spolek pro obnovu venkova
Nevládní nezisková organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, a k posílení hospodářské stability a prosperity venkova. Motivovat občany žijící na venkově k dobrovolné aktivitě, podněcovat je k odhodlání podílet se na zdárném vývoji obce, napomáhat vzniku a činnosti místních a regionálních sdružení. Účastnit se evropské spolupráce při obnově venkova. V neposlední řadě pak překonávat úzce resortní přístupy k řešení problémů obnovy vesnice a rozvoje venkova a podporovat a realizovat Program obnovy venkova.

Krajina domova v době rozpadu města a přeměny venkova
Miroslav Baše a Václav Cílek o historii a výhledech, o suburbiích, městských kaších, vsích, novousedlících, vkusu a spoustě dalších zjímavých věcech.

HELP

Vstoupit do krajiny
O přírodě a paměti středních Čech
(Václav Cílek, Pavel Mudra, Vojen Ložek a kol.)

Krajina se nedá zničit. ?
Krajina sebevíc pozměněná činností člověka je stále krajinou. Máme jí vůbec „pomáhat“?
Letošní druhá beseda v Městské knihovně v Praze na téma rekultivace/revitalizace krajiny.
Biolog Karel Prach, geolog Václav Cílek a zástupce PK Ústí Igor Němec.
Mp3 a video ke stažení.

Nová divočina
V minulosti byla zemědělská půda zdánlivě věčnou hodnotou. Dnes člověk někde tento způsob využití opouští a pokud se na určitém území nezadaří ani dalším lidským činnostem, chopí se zde příležitosti vegetace a vzniká nová divočina.

Na otázky redakce Bussiness Worldu odpovídá Radek Mikuláš z Geologického ústavu AV ČR.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: